Образуване на досъдебно производство. Актуални проблеми
Издателство: Сиби
Резюме
ПовечеВ книгата са анализирани правни институти, свързани с началото на досъдебното наказателно производство: видовете разследващи органи (компетентност и взаимоотношения), предпоставките за образуване на производство (законни поводи и достатъчно данни), т. нар. предварителна проверка, съдържанието на постановлението за образуване. Изложението е съпроводено с историческа ретроспекция върху институтите. Отделено е място и на други актуални въпроси: броя на стадиите на досъдебното производство, разпоредбата на чл. 212, ал. 2 НПК, съотношението между оперативно-издирвателна и наказателнопроцесуална дейност, случайното разпределение на досъдебните производства, промените в специалните разузнавателни средства.
ВЕСЕЛИН ВУЧКОВ е доцент, преподавател в Академията на Министерството на вътрешните работи и в Югозападния университет „Неофит Рилски“. Доктор по право. Автор е на монографични и други изследвания в областта на наказателнопроцесуалното право, на сборници със съдебна практика и на учебни помагала.
Все още няма коментари и оценки за този продукт
За доставките си в България Онлайн книжарница Сиела се доверява на куриерски компании Спиди и Еконт.
Стойността на доставката е фиксирана на 4.99 лв и тази сума остава твърда независимо от наложения платеж, броя, обема и теглото на поръчаните стоки, населеното място на получателя, деня за доставка, както и дали доставката се извършва до офис или до адрес.
ВАЖНО! По време на кампания -50% на книгите на Сиела и DejaBook безплатната доставка в Ciela.com за всички стоки отпада за срока на промоцията!
Доставката до обект Сиела Графа е безплатна.
За чужбина доставката се изчислява според тарифите на Български пощи, и зависи от избраната държавата, броя и теглото на поръчаните продукти.
Крайната стойност се визуализира, преди да завършете поръчката си.