В нощта на 29-и май, 1912 г., пътищата на инспектор Тюхчев и българския Цар Фердинанд се преплитат за кратко в невзрачен севлиевски хан. Още преди разсъмване две събития стряскат тихия провинциален градец – стрелба по Царя и убийството на търговеца Стоимиров, заедно с жена му и двете му невръсни деца. Трагичните случаи, ознаменували този ден, не спират до тук – в близката гора е намерен трупа на скромния севлиевски гражданин Никола Тупузанов... Няколко месеца по-късно поредно трагично събитие разтърсва друг край на идиличната българска провинция. В хотел “Европа” в малкото курортно градче Хисаря намират смъртта си индустриалеца Трендафилов и трите му деца. На по чудо оцелялата съпруга обаче също не е съдено да живее дълго... В стръмен, горист участък на пътя между Търново и Ловеч – още едно семейство намира смърта си, заедно с бащата и майката, жертва става и 13-годишната дъщеря... При пожар в къща в Арбанаси в пламъците загива цялото многлюдно семейство... На пръв поглед между всички тези трагични произшествия няма връзка... Но не и за инспектор Тюхчев, който самоотвержено се хвърля в преследване, където всяко ново откритие не носи развръзка, а нова тайна... А дали развръзката няма да изненада и самият инспектор?
И още...
... Под асмата в двора на полицейския пристав Карагьозов, на чаша кафе и сиропиран щрудел, след обилен обяд, инспектор Тюхчев в компанията на студента Старибрадев и красивата госпожица Синтия Карагьозова, разказва за своето първо разследване, случило се преди 18 години в столицата на Австро-Унгария, Виена, където младият Тюхчев току-що завършва юридическото си образование. Повод за първия опит на бъдещия инспектор е молбата на неговия тогавашен приятел Антон Щокталер, чийто чичо професор барон Щокталер е намерен мъртъв в кабинета си... Наистина ли преди толкова години Тюхчев е направил правилните изводи?...
“Идеята за персонажа на инспектор Тюхчев идва разбира се от култовия български филм “Бон шанс, инспекторе”, с режисьор и автор на сценария Петър Донев, на когото благодаря за отзивчивостта да използвам така сполучливо пресъздания образ на българския инспектор...” Авторът
Поръчките от Онлайн книжарница Ciela.com се доставят от Спиди, Еконт и BoxNow за България, и от Български пощи за чужбина.
- За поръчки под 50 лв., стойността на доставката е фиксирана на 5,99 лв.
- За поръчки с BOX NOW доставката е 3,99 лв.
- За поръчки на обща стойност над 50 лв. доставката е безплатна.
- За чужбина доставката се изчислява според тарифите на Български пощи, и зависи от избраната държавата, броя, големината и теглото на поръчаните продукти. Крайната стойност се визуализира, преди завършване на поръчката.
- За поръчка на правен софутер няма доставка. Получавате потребителско име и парола по предоставен имейл след потвърдено заплащане.
За Автора
Иво Милев -
Иво Милев е роден през 1971 г., завършил Езикова гимназия в гр. Ловеч и право в СУ “Св. Климент Охридски”. Дългогодишен юрисконсулт на продуцентските компании СИА, Камера, Еф Хикс Камера, Чучков Брадърс и др., впоследствие - до 2010 г. - изпълнителен директор на СИА, компанията продуцент на филма “Мисия Лондон”, сериала “Стъклен дом”, “Под прикритие и др. Сценарист и изпълнителен продуцент на “Отплата” (сериал, Нова ТВ, 2012).
Иво Милев е автор на документалния роман “КБ” (номинация за наградата за съвременна българска проза “Хеликон”, 2011), биографичните монографии “Николай Ников. 1924-1989. Един парижанин в София” (Национална художествена галерия, 2015) и “Тодор Цонев. Художникът в сянка” (2018) и др.
Автор | Иво Милев |
---|---|
Издателство | Сиела |
ISBN | 9789542807773 |
Година на издаване | 2010 |
Корица | Мека корица |