Завоят на изток
- Автор: Петър Стоянович
Княз Фердинанд I в дипломатическите документи на Австро-Унгария 1894–1899.
Базирана основно върху източници от австро-унгарските архиви, книгата разкрива съмненията и последвалия стратегически провал на Виена в запазването на нейната роля в България и трудния, но последователен път до постигане на руско, а оттам и на европейско признание на Фердинанд I.
Монографията разглежда периода 1894–1898/1899 г., в който след решаване на въпроса с Българската криза, опасността от реален конфликт с Русия и създаването на българската династия князът и държавата са изправени пред проблема за добиване на международна легитимност. Времето от залеза на Стамболов до края на Стоилов е динамично и съдбоносно време, в което бавно, но сигурно Княжеството прави голям външнополитически завой от Запада към Изтока в името на националните интереси.
Базирана основно върху източници от австро-унгарските архиви, книгата разкрива съмненията и последвалия стратегически провал на Виена в запазването на нейната роля в България и трудния, но последователен път до постигане на руско, а оттам и на европейско признание на Фердинанд I.
Поръчките от Онлайн книжарница Ciela.com се доставят от Спиди, Еконт и BoxNow за България, и от Български пощи за чужбина.
- За поръчки под 50 лв., стойността на доставката е фиксирана на 5,99 лв.
- За поръчки с BOX NOW доставката е 3,99 лв.
- За поръчки на обща стойност над 50 лв. доставката е безплатна.
- За чужбина доставката се изчислява според тарифите на Български пощи, и зависи от избраната държавата, броя, големината и теглото на поръчаните продукти. Крайната стойност се визуализира, преди завършване на поръчката.
- За поръчка на правен софутер няма доставка. Получавате потребителско име и парола по предоставен имейл след потвърдено заплащане.
За Автора
Петър Стоянович -
В настоящия раздел ще откриете книги, написани от историка и журналист Петър Стоянович. В сайта на Сиела можете да поръчате най-новата творба, написана от бившия министър на културата, както и някои от по-старите му заглавия.
Писателят е сред най-търсените и известни автори на съвременна българска литература.
Кой е Петър Стоянович
Петър Стоянович е личност с разнообразни интереси, богата професионална биография и интересно творчество. Той е историк, бивш преподавател в няколко университета, политик, журналист и бивш министър на културата.
Семейната история на Петър Стоянович е също много богата и интригуваща. Неговият прадядо Иван Стоянович е създател на българските телекомуникации и първата родна телеграфна агенция. Бил е дипломат, депутат, журналист.
Баща му Иван Стоянович е бил известен журналист, кинокритик и писател, а майка му Ани Бакалова е била популярна актриса. Димитър Стоянович, брат на Петър Стоянович, също като него се занимава с журналистика. Той е автор на предавания, водещ и сценарист.
Кои са най-търсените книги на Петър Стоянович
Университетски преподавател и политик през годините, Петър Стоянович не изневерява на страстта си към историческите изследвания и писането на книги.
В раздела можете да поръчате както най-популярните му произведения, така и някои не толкова известни. Но всички те са плод на усилен труд и задълбочени проучвания, и която и книга да решите да закупите, ще останете доволни от избора си.
- "Известният непознат".
- "Фердинандеум".
- "Кухнята на баба и на проклетото ѝ внуче".
- "Несвършващо време - Спомени".
- "Пътят към София - Произход, образование и мотивация на принц Фердинанд Сакс-Кобургски и Готски за мисията в България".
- България от първо лице: Мари Айхорн в София 1924 - 1925 г.
Защо да се доверите на ciela.com
Тук откривате богато разнообразие от вълнуващи заглавия както от нови автори, така и от утвърдени писатели. Онлайн книжарница Сиела често предоставя възможност да купувате книги на ниски цени, с атрактивни условия за доставка. Възползвайте се от отстъпките в сайта и пазарувайте с удоволствие.
Автор | Петър Стоянович |
---|---|
Издателство | Академично издателство „Проф. Марин Дринов“ |
ISBN | 9786192453411 |
Година на издаване | 2023 |
Корица | твърда |
Език | български |